Ema Destinnová: Zahrada srdce

Kód: 156D
Akce
230 Kč
Ihned ke stažení
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ema Destinnová náležela mezi nejoceňovanější umělce své doby. Mimořádnost její osobnosti inspirovala básníky, spisovatele, malíře i hudební skladatele. Komponování písní se dotkla také sama. Již v mládí složila valčíkový popěvek Ta první láska, jímž dosáhla dobového ohlasu. K příležitostným pokusům o skladbu se vrátila za válečné internace ve Stráži nad Nežárkou. O novodobé uvedení se nepřehlédnutelně zasloužila pěvkyně Eva Děpoltová při matiné Českého spolku pro komorní hudbu na počest Emy Destinnové 22. ledna 2000 s Mariánem Lapšanským u klavíru v pražském Lichtenštejnském paláci.

Srdce Emy Destinnové promlouvalo k tisícům lidí prostřednictvím jejího hlasu. Díky rodící se záznamové technice se můžeme i my těšit odleskem této neodolatelné krásy. Ema Destinnová však zanechala i přímé svědectví o svém srdci. Je jím dvanáct písní, které napsala na básně nebo překlady Adolfa Weniga. Povětšině milostný obsah Wenigových veršů resonoval s jejími city a spolu s vnějšími konkrétními podněty byl přímým inspiračním zdrojem těchto písní. Je nepochybné, že i notové vydání Zahrady srdce Mojmírem Urbánkem v roce 1919 a popularita Emy Destinnové přispěly nemalým dílem k dobové oblibě zvláště těch písní, které Destinnová sama na koncertech zpívala. Za zmínku stojí její autentická interpretace několika písní z této sbírky, nahraná na gramofonové desky. Při srovnání s notovým zápisem si můžeme všimnout, s jakou rytmickou volností, podmíněnou textem a jeho působivějším a věrnějším vyzněním, Ema Destinnová své písně zpívala.

Doplňkové parametry

Kategorie: Digitální produkty
Nosič: digitální verze
Katalogové číslo: 156
Rok vydání: 2012
Fyzický nosič (CD): cs:https://521423.myshoptet.com/ema-destinnova--zahrada-srdce/~en:https://521423.myshoptet.com/en/ema-destinnova--zahrada-srdce/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: