Antonín Rejcha: Requiem

Kód: 166
270 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rejchova Missa pro defunctis (Requiem) byla zkomponována během skladatelova pobytu ve Vídni mezi roky 1802–1808. Dílo bylo dlouho považováno za ztracené. Teprve téměř půldruhého století po Rejchově smrti vzniklo několik prací, které do historie této skladby postupně vnášely jasno. Nemalá zásluha na znovuobjevení a uznání Rejchy náleží českým muzikologům (Jiří Vysloužil, Olga Šotolová). V literatuře je Rejchova Missa pro defunctis označována jako spojovací článek mezi Requiem Mozartovým a Messa da Requiem Hectora Berlioze, které bylo komponováno pro koncertní sál, nevázalo se tedy na liturgický účel a především ve sborových částech a úloze orchestru se v něm prozrazuje Rejchův vliv. Smysl pro dramatičnost, který byl Rejchovi upírán v jeho operách, se projevuje v tomto díle v řadě nekonvenčních prvků.

V orchestru tvoří hlavní složku smyčcové nástroje, dechové nástroje vyvažují jejich zvuk a jsou použity ve vypjatých momentech či se zvukomalebným účinkem, skladatel jim přiděluje menší sóla nebo je zdvojuje s vokálními hlasy. Stanislavem Ondráčkem vypracovaná rekonstrukce Rejchova Requiem byla provedena 12. února 1986, s největší pravděpodobností jako světová premiéra. Novou edici Rejchova Requiem na základě autografu a dalších pramenů, s chybějícími takty rekonstruovanými podle dochovaných partů a včetně nalezené části Cum sanctis, připravila Amy Goodman Weller (Middleton: A-R Editions, 2008). Tato edice se stala základem nového nastudování a této nahrávky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Hmotnost: 0.13 kg
Nosič: CD
Katalogové číslo: 166
Rok vydání: 2019
Digitální verze: cs:https://521423.myshoptet.com/antonin-rejcha--requiem-digitalni-produkt/~en:https://521423.myshoptet.com/en/antonin-rejcha--requiem-digitalni-produkt/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: